Pirmā piepūšamā atrakcija – 1959. gadā

Kā radās piepūšamās atrakcijas? Vai zināji, ka piepūšamo atrakciju vēsture ir vairāk nekā 50 gadi? Precīzāk šajā gadā aprit 55 gadi, kopš fizikas mīļotājs un inženieris pēc profesijas – Džons Skurloks (John Scurlock) izstrādāja pirmo piepūšamo atrakciju vai vismaz kaut ko līdzīgu piepūšamajai atrakcijai.

Piepūšamā atrakcija1959. gadā, eksperimentējot ar piepūšamiem “tentiem”, kupoliem, ko ļoti bieži izmantoja tenisu kortos, tika radīta pirmā variācija par tēmu “piepūšamā atrakcija”. Iedvesmojoties no saviem darbiniekiem, kuriem labpatikās lēkāt pa tiem, un ņemot palīgos savas zināšanas par fiziku, viņam radās doma par reāli īstenojamu projektu. Veicot dažādus eksperimentus, pielietojot zināšanas fizikā un inženierijā, D. Skurloka izgudrojumu sarakstā ir iekļauts arī drošības gaisa spilvens, ko izmanto ugunsdzēsības un glābšanas dienesti – tas kalpo par piezemēšanās vietu cilvēkiem, kas nelaimes gadījumos lec no ēkām vai lieliem augstumiem. Piepūšamais drošības spilvens apsorbē triecienu, tādējādi cilvēks negūst dzīvībai bīstamas traumas.

Sākotnēji viņš izgatavoja piepūšamo atrakciju bērniem, kas izskatījās pēc liela ar gaisu pildīta matrača. Pāris gadu gaitā viņš to modificēja un matracim izveidoja sienas. 1986. gadā viņa dēls Frenks (Frank Scurlock) Pateicības dienā nodibināja pirmo iekštelpu piepūšamo atrakciju parku, kas saucās “Fun Factory” jeb izpriecu fabrika.

Šobrīd piepūšamās atrakcijas ir attīstījušās līdz tādam līmenim, ka tiek izgatavoti visdažādākie varianti: ar slīdkalniņiem, piepūšamo kolonnu šķēršļiem, kāpšļu sienām, ar/bez jumta, tuneļiem u.c. Arī mūsu atrakciju klāstā ir dažādas formas, pārbaudījumu-šķēršļu piepūšamās atrakcijas. Piedāvājam nomāt piepūšamās atrakcijas ģimenes, korporatīviem pasākumiem, uz bērnudārza izlaidumiem, pagasta vai novada svētkiem, dažādiem kultūras pasākumiem, kur tiek laipni gaidīti bērni. Atrakcijas atbilst visiem drošības standartiem un pirms katra pasūtījuma nodošanas tiek apkoptas un pārbaudītas.

lvLV