El Salto del Colacho – rituāls Spānijā

Vai zināji, ka Spānijā ir savdabīgs rituāls El Salto del Colacho, kuras laikā improvizēts “velns” lēc pāri bērniem? Kāpēc tiek piekopta šāda aktivitāte un kāds ir tās mērķis? Uzzini šeit!

Šis festivāls tika aizsākts tālajā 1620. gadā un festivāla dienas tiek uzskatītas par tradicionālajām spāņu brīvdienām. Lieki piebilst, ka šī tradīcija ir saglabājusies un lēkšanas rituāls pār bērniem tiek piekopts
arī mūsdienās. Mērķis šim pasākumam ir mazuļa, bērna attīrīšana no negācijām, iedzimtā grēka, slimībām, sliktām emocijām, “ļaunām acīm”, kā arī vispārējā ļaunuma. Patiesībā El Colacho festivāls ir tikai daļa no nedēļu ilgām Santísimo Sacramento de Minevra brālības svinībām, kuru kulminācija ir svētdienā, kad arī notiek šī ļaunumu aizdzīšana.

El Salto del Colacho tulkojumā no spāņu valodas nozīmē

Velna lēciens. Rituāla izteiksmīgumu paspilgtina Colacho tērps – spilgti dzeltens kostīms ar sarkaniem izšuvumiem. Kā īsti notiek šis rituāls? Pavisam vienkārši – bērni tiek noguldīti uz matrača pilsētas skvērā, kur pāri
viņiem lēc Colacho. Viennozīmīgi jāatzīst, ka šis pasākums ir diezgan bīstams un tas ir atzīts arī par vienu no pasaulē bīstamākajiem. Šogad tas norisināsies no 19. līdz 23. jūnijam Spānijas provincē Castrillo de Murcia.

Šajā saitē vari atrast vēl papildus informāciju par šo rituālu un tā mērķi.

Noskaties video par rituāla El Salto del Colacho izpildīšanu.

lvLV